• E 10:00 - 18:00 T- R 8:30 – 16:30 Laup - Pühap: Suletud

Haigestumine ja abi

Töövõimetus

Töövõimetust põhjustava tervisehäda korral võtke meiega ühendust haigestumise esimesel päeval. Väga ägeda seisundi (hingamispuudulikkus, ägedad valud jne) korral kutsuge kiirabi. Kiireim ja mugavaim viis (päevast ja kellaajast sõltumata) oma haigestumisest teada anda on eperearstikeskuse kaudu. Oluline on teada, et tagantjärele haiguslehte avada ei saa.

Traumad või
ebakorraline abi

Traumade või erakorralist abi vajanud juhtumite puhul väljastatakse töövõimetusleht kiirabikaardi või Erakorralise Meditsiini Osakonna patsiendikaardi alusel kahe tööpäeva jooksul.

Haigestumine

Haigestumise korral nõustab teid esmalt telefoni teel pereõde. Tema hindab teie tervislikku seisundit, annab soovitusi koduseks raviks ja vajadusel leiab sobiva aja vastuvõtule. 

Kui on kokku lepitud korduv vastuvõtt, kuid mingil ootamatul põhjusel ei ole Teil võimalik vastuvõtule ilmuda, on vajalik sellest perearstikeskust teavitada. Ilma ette teatamata vastuvõtule mitteilmumine on töövõimetuslehe režiimi rikkumine ja perearstil lasub seadusega kohustus see töövõimetuslehele märkida. Režiimi rikkumise päevast edasi võib töövõimetuslehte küll jätkata, kuid töölt puudutud päevade eest tasumist ei jätkata. Režiimi rikkumiseks loetakse ka vastuvõtule ilmumist alkoholi- või narkojoobes.

Vaktsineerimine

Praegu ootame risikrühmi tasuta gripi vastu vaktsineerimisele!

Perearsti infotelefon

Koduleht

Telefonis jagatakse eesti ja vene keeles nõuandeid lihtsamate terviseprobleemide korral, juhiseid esmaabiks ning vajadusel infot tervishoiu korraldust puudutavates küsimustes. Helistamisel ei tuvastata helistaja isikut, helistada ja nõu küsida võivad ka ravikindlustuseta inimesed. 1220 on lauatelefonilt helistades esimesed 5 minutit helistajale tasuta, edasi kehtib kohaliku kõne hind. Mobiiltelefonilt ja välismaalt helistades kehtib kohe helistamise algusest paketipõhine telefoniminuti hind.

Välismaalt helistades +372 6346630

Kiirabi

Kiirabi tööst

Enne abi saamist selgita välja kas ja millist abi vajad. Helistades telefonile 112 püüa võimalikult rahulikult selgitada juhtunut vastates dispetšeri küsimustele – mis juhtus, kus kannatanu asub, kas kannatanu on teadvusel ja hingab, kas keegi kohalolijatest on võimeline abi osutama. Ära katkesta kõnet enne kui dispetšer on selleks loa andnud. Peale kiirabi koduvisiiti pöördu ise järgmisel päeval oma perearstikeskuse poole. Perearstikeskus töötab reeglina tööpäevadel ja tööajal. Õhtusel ajal ja nädalavahetustel tuleb kiire abi saamiseks pöörduda haiglate valvetubadesse.

Erakorraline abi

Põhja-Eesti Regionaalhaigla Erakorralise meditsiini osakond
Aadress: J. Sütiste tee 19
Koduleht

Ida-Tallinna Keskhaigla Erakorralise meditsiini osakond
Aadress: Ravi 18
Koduleht

Tallinna Lastehaigla Vastuvõtuosakond
Aadress: Tervise 28

Koduleht
Töökorraldusest Lastehaigla valvetoas

Lääne-Tallinna Keskhaigla Erakorralise meditsiini osakond
Koduleht

Näo-lõualuude piirkonna ägedad haigestumised ja traumad:

Tallinna Hambapolikliinik
Koduleht
Aadress: Toompuiestee 4

Erakorraline abi silmaprobleemide korral:
Ida-Tallinna Keskhaigla Erakorralise meditsiini osakond
Koduleht
Aadress: Ravi 18;
Tööpäevadel Magdaleena polikliinikus Pärnu mnt 104